teisipäev, 13. oktoober 2009

TELE2 võtab raha vaid edasisaadetud SMS eest

seekord tuleb tunnustada TELE2, kes võtab raha vaid kättetoimetatud sõnumite eest:

http://www.tarbija24.ee/?id=172702
Sigrid Kõiv: teenust pole, arve on
07.10.2009 22:00

Tuttav üritas läinudtalvise tormi ajal välismaal õppivale tütrele MMSi abil lumerajust pilti saata, et viimasel talve tõeline pale meelest ei läheks. Kuna telefon teatas, et saatmine ebaõnnestus, arvas ta selle tehniliseks rikkeks ja saatis uuesti. Viis korda järjest. MMS kohale ei läinud.

Suur oli aga üllatus kui ta nägi oma telefoniarvet - operaatorfirma küsis raha kõigi ebaõnnestunult saadetud MMSi eest. Tõsi, tüki hind oli viis krooni, nii et see polnud just traagika, kuid küsimus on põhimõttes. Pealegi, nagu selgus veel hiljem, ei saa välioperaatori kliendile MMSi saatagi.

Peaks aga keegi olema tehnika mõistmise poolest nii asjatundmatu, et üritab MMSi saata lauatelefonile - võimatu ju -, maksab ta selle eest ikkagi. Samuti maksab klient siis, kui ta saadab sõnumi numbrile, mis pole kasutuses - oma viga, kontrolligu siis enne numbrit. Teenust pole, kuid arve tuleb, sest operaator teeb oma liigutuse ja küsib raha.

SMSidega on sama lugu.

Konkurentsiameti arvates võivad EMT ja Elisa nii teha küll, klient olgu ise targem. Tele2, kes enne raha küsimist ootab, kas sõnum ikka kohale jõudis, on vist lihtsalt naiivne.
===

loodetavasti jõuab see paljude mms-huviliste, kurt-tummade ja pabertelefoniraamatuga hajameelsete mass-SMSjateni, mille järel nad saavad teha kvaliteedi- ja hinnapõhise valiku.
arvestamata koduvõrkude siseboonuseid ja iphone-hüpermegatasutapakette on mulle seni silma jäänud, et Eesti odavaim SMS on Bravo või 2009 septembrist uue nimega - Tallinn Mobile 3G Bravo! Suhtlus-paketil (aga iga sõnumi, ka kättetoimetamata jääva eest raha küsiva Elisa võrgus, kuumaks 19,35kr) - 55 senti/tk
http://www.bravo.ee/?op=body&id=420
samas on ilmselt arvestatud ka liigkasutamisega - alates 201-st 1,25 kr/tk

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar